De vorbă cu Oana Gheorghiu despre „EuRo Manifest”

Oana Fgeorghiu, co-fondatoarea Asociației Dăruiește Viață, a venit azi-dimineață la „Morning Glory cu Răzvan Exarhu” și a discutat despre „EuRo Manifest” și despre adunarea pentru democrație și Europa, de mâine, din Piața Victoriei.

Oana Gheorghiu a venit azi la „Morning Glory cu Răzvan Exarhu” și a discutat despre „Manifest Pentru Europa” și „EuRo Manifest”, mitingul de mâine, din Piața Victoriei.

Documentul „Manifest Pentru Europa” va fi transmis tuturor entităților politice pro-europenedin Parlamentul României, Guvernului României, Administrației Prezidențiale, Parlamentului European și Comisiei Europene și va fi citit la adunare, care va începe la ora 17:00. 

„Prea multe luni am lăsat să curgă în spațiul public foarte multă dezinformare și opinii care nu fac bine”, a declarat co-fondatoarea Asociației Dăruiește Viață.


Mitingul are scopul de a readuce speranță oamenilor și de a „reda adevăratul sens cuvântului patriot, pentru că a fost dus în derizoriu”, spune Oana Gheorghiu. 

MG - invitați Magda Grădinaru & Oana Gheorghiu

Morning Glory, cu Răzvan Exarhu, 01:16:33

MG - invitați Oana și Mihai Demetriade & Claudiu Teohari

Morning Glory, cu Răzvan Exarhu, 01:26:28

MG - 18.06.2026

Morning Glory, cu Răzvan Exarhu, 01:05:12

MG - invitat Dr. Adrian Copcea

Morning Glory, cu Răzvan Exarhu, 01:17:49

Web radios