Bon Jovi a lansat albumul „Forever” în iunie 2024, însă solistul ezita atunci să spună dacă va putea pleca din nou în turneu după intervenția chirurgicală suferită în 2022.
Acum, într-un nou interviu acordat revistei People, Bon Jovi a confirmat că este „complet recuperat”.
„A durat mai mult decât m-aș fi așteptat vreodată, dar trebuia să fie făcut cum trebuie. Nu ne-am pierdut niciodată încrederea”.
El a adăugat că membrii trupei „nu s-au îndoit niciodată de mine și nu și-au căutat altceva de lucru, nici nu s-au gândit să se retragă. Sacrificiile pe care fiecare dintre ei le-a făcut pentru a-mi fi alături sunt la un cu totul alt nivel.
Vestea marchează o schimbare importantă față de declarațiile făcute în 2024, când Bon Jovi admitea că nu era încă pregătit pentru efortul unui turneu. La acel moment, spunea că nu avea suficientă încredere că poate susține concerte de două ore și jumătate, de mai multe ori pe săptămână, și că nu va programa spectacole până când nu va reuși acest lucru în cadrul repetițiilor.
Între timp, recuperarea a fost finalizată cu succes, iar trupa se pregătește pentru o serie de concerte în Marea Britanie și Irlanda, precum și pentru o rezidență artistică la New York. Interesul publicului este atât de mare încât Bon Jovi a adăugat două date suplimentare la concertele programate pe stadionul Wembley din Londra.
Foto: Getty Images.




























